• Materská škola sa nachádza v príjemnom, pokojnom a tichom prostredí obce. Od 01.07.2003 je štátnou materskou školou s právnou subjektivitou, ktorej zriaďovateľom je Obec Lozorno.

Škola bola v roku 1978 zriadená ako dvojtriedna s vlastnou kuchyňou. Prestavbou v máji 1991 sa z pôvodnej kuchyne vytvorila tretia trieda. Prístavbou nového pavilónu v roku 2016 sa materská škola rozšírila na štvortriednu a úpravou skladových priestorov sa budova opäť rozšírila o jednu poldennú triedu. V súčasnosti má Materská škola päť tried.

Budova materskej školy je pavilónového typu. Každá trieda má samostatný vchod, šatňu a sociálne zariadenie. V materskej škole sa nachádza školská výdajná  jedla a priestranná jedáleň.

Kvalifikovaný personál poskytuje deťom celodennú starostlivosť vo veku od 3 do 6 rokov. Výchovno-vzdelávacia činnosť sa realizuje podľa Školského vzdelávacieho programu Vánok. Počas školského roka spolupracujeme s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Malackách, Základnou školou v Lozorne, Centrom kultúry v Lozorne, širokou verejnosťou a zákonnými zástupcami detí.

Spolupráca s rodičmi je dôležitou súčasťou nášho vzdelávania. Rodičia sú veľmi významným členom nášho tímu a komunikácia s nimi je v našej škôlke veľmi otvorená a pripravená na akúkoľvek diskusiu, poprípade pomoc z našej strany.

Celková poloha školy je v krásnom prírodnom prostredí, obklopená zeleňou. Školský areál tiež dopĺňajú jednoduché hracie prvky z kvalitného prírodného materiálu. Deťom umožňujeme každodennú realizáciu aktivít zameraných na šport, pohyb a prírodovedné poznávanie formou priameho zážitku s vytváraním pozitívnych postojov k prírode.

• Materská škola
      • mslozorno@mslozorno.sk, miriam.vicenova@mslozorno.sk
      • 02/659 682 28 0910 858 808
      • Orechová 902/19 900 55 Lozorno https://mslozorno.edupage.org/ 900 55 Lozorno Slovakia